info@didimmedya.com 0256 224 0 112
info@didimmedya.com 0256 224 0 112

Site İçi Optimizasyon İçin 15 Ücretsiz SEO Aracı

Site İçi Optimizasyon İçin 15 Ücretsiz SEO Aracı

Google arama motorunun çıkarmış olduğu algoritmalar neticesinde iç optimizasyon olayının önemi bir hayli artmış durumda. İstediğiniz kadar sosyal medya paylaşımı, mail pazarlaması, reklam ve büyük bir kampanya duyurusu yaparak siteye trafik çekmeye çalışın. İç optimizasyon konusunda sitenize değer vermiyor, yapılandırmıyor iseniz artık emekleriniz boşa gidiyor. Siz değerli okurlarımız için optimize konusunda web sayfalarınızı iyileştirebileceğiniz 15 ücretsiz SEO aracı paylaşıyoruz. Bu SEO Araçları ile web sayfalarınızı en ince ayrıntısına kadar optimize edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırması;

1. Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcısı

Google Anahtar Planlayıcısı

Eğer anahtar kelimeleriniz ve reklam grupları hakkında detaylı bilgi almak yeni anahtar kelime listeleri oluşturmak ve planlamak için bu aracı kullanabilirsiniz.  Google Adwords anahtar kelime planlayıcı ile rekabet oranını inceleyebilir, bütçe konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

2. KeywordTool.io Anahtar Kelime Aracı

Keyword Tool

KeywordTool.io anahtar kelime aracı, google otomatik tamamlama aracılığıyla uzun kelimeler oluşturmanızı sağlar. Bu araç arama yapmış olduğunuz kelime ile alakalı sizlere önerilerde bulunur. Bu hizmette google arama motorunun etki alanını ve dil kombinasyonunu seçebilirsiniz. Araç sizin seçmiş olduğunuz dilde 750’den fazla kelime üretebilmektedir.

3. UbberSuggest

Bu araç sözcükleri ayırarak anahtar kelime önerisinde bulunur. Daha sonra önermiş olduğu kelimeleri kolayca kopyalanabilir ve yapıştırılabilir bir biçimde bizlere sunar. http://ubersuggest.org web sayfasına giriş yapın, kelimenizi yazın ve öner butonuna tıklayın. Fikirlerin listesine göz atın ve bunları genişletmek için ilgili ifadelerin üzerine tıklayın. İstemiş olduğunuz kelimeyi seçmek için yeşil artı simgesine tıklayınız.

4. BuzzStream Meta Tag Extractor

buzzstream

Bu araç ile belirlediğiniz URL listesinin başlığını, meta açıklamasını ve anahtar kelimelerini çekebilirsiniz. Aracı kullanmak için metin kutusuna URL listemizi yapıştırıyor daha sonra Git (Go) butonuna tıklıyoruz.

http://tools.buzzstream.com/meta-tag-extractor

5. Keyword Eye

keyword Eye

Günlük olarak 10 anahtar kelime araması için ücretsiz kullanabileceğiniz bu servis ile PPC ve SEO için araştırma yapabilirsiniz. Anahtar kelimelerin aylık aranma hacmini, rekabet oranını da paylaşan bir servistir. Siz kelimeyi girin o önerilerini yapsın.

http://www.keywordeye.com/

İçerik Araştırması;

6. Copyscape

Bu araç ile kopya içerikleri tespit edebilirsiniz. Bir makalenin kopya olup olmadığını öğrenmeniz için harika bir araç. Mutlaka sık kullanılanlara eklemenizi öneririm. Ayrıca web sayfanıza, blogunuza copyscape tarafından korunduğunu belirten bir uyarı görseli ya da yazısı ekleyebilirsiniz.

http://www.copyscape.com/

7. Siteliner

siteliner

Bu site de copyscape’nin biraz daha gelişmişi olarak adlandırılabilir. Copyscape tek bir sayfa tararken siteliner bir çok sayfa tarayabilir. Siteniz ile alakalı çok detaylı bir rapor sunan servis kırık linklerden, xml haritasına kadar bir çok veriyi incelemektedir.

http://www.siteliner.com/

Teknik Araştırma;

8. Google Webmasters Tools

Google webmaster araçları ile bir çok teknik detaya girebilirsiniz. Google’nin bu servisini zaten bir çoğumuz kullanıyoruz. Sitemize yönlendirilen bağlantılar, site haritası, yazar istatistikleri, site hızı ölçümü, google gibi getir seçenekleri en çok işimize yarayanlar.

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr

9. ScreamingFrog

SEO denetimi yapabileceğiniz mükemmel bir araçtır. Bu aracı biz kullanamıyoruz. Talep oluşturuyoruz ve bize ilgilendiğimiz alanla alakalı dönüş sağlıyorlar. Büyük firmaların tercih edeceği kaynak olarak belirtmekte fayda var.

www.screamingfrog.co.uk

10. Advanced Meta Tag Generator

Gelişmiş meta etiket oluşturucusu ve google ön izleme aracı ile google’da nasıl görüneceğinizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca listeleme ekranını da indirebilirsiniz.

http://tools.seochat.com/tools/metatags-google-preview/

11. Google PageSpeed

Google PageSpeed

Google’nin bir servisi olan bu araç ile web sitenizin mobil ve masaüstü performansını ölçebilirsiniz. 85 üzeri derecelendirilen siteler iyi performans gösterir. Sitenizi iyileştirmeniz için önerilerde bulunan aracı kullanmanızı tavsiye ederiz.

http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

12. GTmetrix

Google PageSpeed ve Yahoo! YSlow verilerini kullanarak web sayfanızın performansını analiz eder. Ayrıca sorunları giderme içinde sizlere rapor sunmaktadır.

http://gtmetrix.com/

13. Pingdom

Sayfa hızınızı ölçebileceğiniz bir araçtır.

http://tools.pingdom.com/fpt/

14. Feedthebot

Varvy SEO tool

Servis ile site hızı ve performansını ölçebilirsiniz.

http://www.feedthebot.com/

 

15. URI Valet

URI Valet size indirme hızı, sunucu başlıkları, nesne detaylarını ve sitenizdeki ilgili tüm önemli bilgileri gösterir. Araç, bir bakışta her şeyi görmek için 10 yapısal araçtan destek alır. URI Valet aynı zamanda tüm iç ve dış bağlantıları listeler ve bunları doğrular.

http://urivalet.com/

Leave a Reply